Renk seçin:


4 yeni iPhone 12 modeli gecikebilir!

4 yeni iPhone 12 modeli gecikebilir!

Yeni nesil iPhone’lar aylarca ertelenebilir. Geçtiğimiz günlerde iPhone 12 üretiminin koronavirüs’den etkilenmeyeceğini siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Fakat görünen o ki Apple, COVID-19 yüzünden düşen satışlardan dolayı muhtemelen yeni iPhone serisinin lansmanını bir süre erteleyecek.

Son zamanlarda iPhone 12’nin gecikeceği ve iPhone 12’nin zamanında çıkış yapacağı ile ilgili haberler birbirleri ile çok sık çelişiyordu. Fakat sızıntılar artık telefonların geç çıkacağı yönünde yoğunlaşmış durumda.

Dünya üzerinde 530.000’den fazla Çin’de ise 81.000’den fazla insanı etkileyen koronavirüsün Çin üzerindeki etkisi durma noktasına geldi. Hastalık artık ülkede kontrol atlına alındığı için üretimlerde normale dönmeye başlıyor. Yeni telefonun üretimden kaynaklı değil satış miktarındaki endişelerden dolayı gecikeceği düşünülüyor.

Apple ve Samsung‘un amiral gemilerinin çıkış tarihleri önümüzdeki yıl çok daha yakın olacak anlamına geliyor bu durum. Seneye çok daha yakın ve sıcak bir rekabet bizleri bekliyor olacak. Kızışan amiral gemisi savaşı tüm dünyayı etkileyen COVID-19 sayesinde artık daha fazla ısınacak.

iPhone 12, Apple tarafından bizzat yerinde kontrol edilmek isteniyor

Diğer bir kaynak ise telefonların gecikme sebebinin Apple’ın yöneticilerinin telefonların prototiplerinin son aşamalarının kontrol etmek için Çin’e seyahat etmek zorunda olmalarını gösteriyor. Normalde bu durum elbette bir sorun değil. Fakat Çin’de bu yıl ortaya çı

kan COVID-19 hastalığı uçuşları tamamen yasaklatmış ve seyahat etmeyi bir hayli tehlikeli hale getirmiş durumda. Durum öyle bir hal aldı ki, uçuş sektörü tarih boyunca böyle zarar etmedi.

Apple yöneticileri kesinlikle uzaktan ürünlerin kontrol edilmesini istemiyor. Bizzat orada yani Çin’de bulunmakta ısrar ediyor. Bu durumda iPhone 12 modellerinin gecikmesine sebep verecek. Bu yıl Apple’ın 4 yeni model ile bizlerin karşısına çıkması bekleniyor. Bunlar, 5.4 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Plus, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max modelleri. Telefonlar normalde Eylül ayının ikinci haftası tanıtılması gerekiyor. Fakat bu yıl tarih 2021 yılına bile sarkabilir. Sizce bu gecikme gerçekleşirse kullanıcıları iyi yönde mi yoksa kötü yönde mi etkiler? Yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: