Renk seçin:


YouTube’da hikayeleştirilmiş reklamlar

YouTube’da hikayeleştirilmiş reklamlar

YouTube reklamcılığı e-ticaret sektörünün vazgeçilmezlerinden. Bir çok reklam çeşidi sunan YouTube, bir süredir kullanımda olan “video reklam dizisi” özelliği ile de oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlıyor. TechInside.com‘da Berkun Meral de bu konuya değindi.

İşte o yazı:

Google’a göre video dizisi reklamları klasik video reklamlarından yüzde 74 daha fazla hatırlanıyor. Tabii bu durum sizin kaliteli reklam sunmanızla da doğru orantılı. Bu özellik sayesinde bir kampanya içerisinde birbiri ile aynı hikayeyi paylaşan farklı videoları kullanarak reklamınızı görüntüleyenlerin sıkılmamasını sağlıyorsunuz.

Örneğin; reklamınızı üç parçaya bölüp ilk bölümünü kısa ve merak uyandırıcı tutarak kullanıcının ilgisini videonuza çekiyorsunuz. Daha sonra kullanıcı tam mesajı almak üzereyken filminizi sonlandırıyorsunuz. Böylece kullanıcıda diğer videoları da izleme isteği uyandırıyorsunuz. İlk aklıma gelen senaryo, uygun fiyatlı cep telefonu reklamı yapmak isteyen bir işletmenin birinci videosunda ürünü tanıtması, ikinci videosunda da fiyatları göstermesi üzerine oldu. Açıkcası önce ürünün özelliklerini tanıtıp, fiyat konusunda merak uyandırmak bir sonraki videoların izlenmesini artıracaktır diye düşünüyorum.

Neden 30 saniyelik reklam dizisi kullanılmalı?

Aslında sebebini az çok biliyorsunuz. İnsanlar yarım kalan bir hikayenin tamamını izlemek için ciddi çaba gösterirler. Çeşitli sosyal medya hesaplarında takipçi toplayabilmek için yarım hikayeler paylaşıp, hikayenin devamı için farklı bir adres gösteren hesaplara mutlaka denk gelmişsinizdir. Bu reklam formatı da hemen hemen aynı şekilde çalışması için kurgulanmış. İlk videonuzdaki hikayeniz ne kadar merak uyandırırsa diğer videolarınız da o kadar fazla gösterim alıyor.

Video reklam dizisi kampanyaları yine normal video kampanyaları gibi Hedef BGBM ve Maksimum GBM teklif stratejileri ile oluşturuluyor. Ayrıca diziye eklediğiniz her video için ayrı tekliflendirme imkanına da sahipsiniz.

YouTube, video dizisi özelliği ile potansiyel müş

terilerinize satın alma yolculuklarının tamamına yayılmış bir hikaye anlatmanızı sağlıyor. Standart TrueView reklamlardan verim alamayan reklamverenlerin denemesini öneririm.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: