Renk seçin:


Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir

Twitter COVID-19 ile ilgili yazıları kaldırabilir

Twitter, COVID-19 (corona virüs) politikalarıyla ilgili büyük bir değişiklik yaptı. Ünlü sosyal medya platformu, COVID-19 hakkında yapılan ve doğrulanmamış iddialarda bulunan tweetlerin kaldırılmasını gerektirecek bir güncelleme yaptı.

Birkaç aydır hem yerel hem dünya genelinde insanlar internet ve televizyonlarına bağlı bir şekilde yaşamaya başladı. Bu durum internetin sıkça kullanmasına sebep olurken aynı zamanda da birçok bilgi akışı gerçekleşiyor. Sosyal medyanın da kullanımı arttıkça da birçok konuyla ilgili yalan yanlış bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Elbette ki bu yanlış bilgilerin hepsini engellemek tamamıyla mümkün gözükmüyor. Fakat bunu en aza indirecek şekilde çalışmalar yapabilir. Bizler de sosyal medya kullanımlarımızda bazı kelime ve sözcükleri filtreleyerek yanlış ve yanıltıcı bilgilerden kaçabiliriz. Mikroblog sitesi olarak kullanılan Twitter’ın, buna yönelik yeni bir güncellemesi ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığından sosyal medya uyarısı!

Twitter, COVID-19 hakkında insanları uyarıyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından basın sözcüsü  şu şekilde: “Potansiyel olarak çevreye zarar verebilecek bir eylem çağrısı olduğunda bununla ilgili COVID-19 içeriğinin kaldırılmasına öncelik veriyoruz.” bir açıklama gerçekleştirmişti. Fakat görünen o ki şirket her bir tweet’i kaldırmayacağını da kendi bloglarında: “Daha önce de belirttiğimiz gibi, COVID-19 hakkında eksik veya tartışmalı bilgi içeren her tweet üzerinde yaptırım yapmayacağız.” söyledi.

Bunlarla birlikte şirket, 18 Mart tarihinde COVID-19 içeriği hakkında güncellenmiş politikalar sunan “yanıltıcı ve potansiyel olarak zararlı bir içeriğe sahip” 2.230’dan

fazla tweet’i kaldırdığını da belirtiyor. Bu yeni politikalar ile birlikte Twitter, insanları bu konuyla ilgili doğrulanmamış iddialara karşı olan içerikleri kaldıracağını açıklıyor.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: