Renk seçin:


Telegram aylık kullanıcı sayısı rekor kırdı

Telegram aylık kullanıcı sayısı rekor kırdı

Telegram aylık kullanıcı sayısı son zamanlarda büyük artış gösterdi. Salgın önleme kapsamında eve kapanan insanlar, iletişim içinde kalmak için mobil uygulamaları kullanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde de WhatsApp, kullanıcıların ihtiyacını karşılayabilmek için grup görüşmelerinde yeniliğe gitmişti. Artık gruplarda ses ve görüntü görüşmeleri 8 kişi kadar yapılabiliyor. Ayrıca uygulamada reklam gösterileceğine dair iddialar gündem oldu.

Telegram aylık kullanıcı sayısı giderek büyüyor

Günlük 1.5 milyon kullanıcı sayısına sahip olan VK’yı kuran Pavel Durov, Telegram’ı da insanların kullanımına almıştı. Geçtiğimiz sene 200 milyon kullanıcı sayısına kadar ulaşan uygulamanın büyümesi devam ediyor. WhatsApp’tan farklı özellikleriyle dikkat çeken uygulamanın kullanıcı sayısı ikiye katlanmış durumda.

Güvenliği öncelik haline getiren uygulamanın, yeni çalışmalar içinde olduğu belirtiliyor. Son günlerde kullanımı artan Zoom uygulaması yerine kendisinin kullanılmasını hedefleyen Telegram aylık kullanıcı sayısı değerinde 400 milyonu yakalamış durumda.

Uygulama, kendini diğer mesajlaşma ve iletişim uygulamaları kıyasladığında, daha güvenli olduğunu belirtiyor. Uçtan uca şifreli konuşmayla birlikte gizli konuşma özelliği de uygulamada bulunuyor.

Ayrıca sohbetleri hem kendiniz hem de karşınızdaki için tamamen silmek oldukça kolay. Ek olarak yeni güncelleme ile birlikte uygulamada, WhatsApp benzeri etiket gönderimi geldi. Firman

ın evden derslerini takip eden öğrenciler için de bazı yenilikler duyuracağı belirtiliyor.

Uygulamanın bir numaralı rakibi WhatsApp ise 2 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: