Renk seçin:


Android kullanıcıları için Facebook yenileniyor

Android kullanıcıları için Facebook yenileniyor

Android‘de yer alan Facebook uygulaması yıllar boyunca çeşitli değişiklikler gördü. Şirket uygulamayı biraz daha akıcı hale getirmek için kullanıcı arayüzüne yeni güncellemeleri getirmeye devam ediyor. XDA-Developers‘e göre, sosyal medya devi şimdi de Android kullanıcıları için Facebook uygulamasının tek elle kullanımını kolaylaştırmak istiyor. Android kullanıcıları için Facebook, arayüzünü, uygulamaya eklediği alt sekmelerle geliştirecek.

Android kullanıcıları için Facebook güncelleniyor

Facebook’un kullanıcı arayüzü için uyguladığı bu değişiklik tam olarak bir revizyon sayılmasa da değişiklikler kullanışlı özellikler sunuyor. Facebook konuyla ilgili olarak resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak birçok kullanıcı bu konuyu Reddit’te konuşmaya başladı. En belirgin değişiklik sekmelerin yer değiştirmesi oldu.

Facebook sekmelerini alt kısma taşıdı

Güncelleme henüz test aşamasında

Altı sekmenin uygulamanın en üst kısmında olması uygulamayı tek elle kullanmayı zor bir hale getiriyordu. Ancak bazı kullanıcılar, Android cihazlarında fark ettikleri bu değişikliğin kısa bir süre sonra eski haline döndüğüne bahsettiler. Bu da demek oluyor ki

Facebook hâlâ yeni kullanıcı arayüzünü test ediyor. Bazı kullanıcılar ise yeni arayüzü kullanmaya devam ediyor dolayısıyla yeni güncelleme pek yakında Android cihazlarda yerini alabilir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: