Renk seçin:


En İyi İnternet Tarayıcıları 2020

En İyi İnternet Tarayıcıları 2020

   Cihazınızda kullanacağınız doğru tarayıcı, internetinizin çalışma performansında oldukça büyük farklar yaratabilir. Sizi reklamverenlerin izlemesinden ve zararlı yazılımlardan koruyabilir. Tüm dosyalarınızı telefonunuz veya tabletinizle senkronize edebilir. Size ihtiyacınız olan içerikleri sunabilir ve ihtiyacınız olmayan şeyleri filtreleyebilir.

     Bizlerde bugün sizlere tüm bunları doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen mükemmel tarayıcıları derledik. İşte 2020 yılının en iyi internet tarayıcıları…

EN İYİ İNTERNET TARAYICILARI 2020

1. Mozilla Firefox

İşletim sistemi: Windows, macOS, Linux, Android, iOS
 
ARTILARI:
 • İnanılmaz derecede esnek
 • Platformlar arası senkronizasyon
 • İyi gizlilik koruması
EKSİLERİ:
 • Rakip tarayıcılardan biraz daha yavaş

    Firefox uzun zamandır internetin İsviçre Çakışı olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Firefox için yayınlanan Sürüm 72 ise özellikle iyidir: e-posta adresiniz bilinen bir veri ihlaline karşı sizi uyarabilir, sinir bozucu izin bildirimleri açılır pencerelerini engeller.

      Daha önce olduğu gibi, hem görünümü hem de kullanabileceğiniz uzantılar ve eklentiler açısından sonsuz şekilde özelleştirilebiliyor. Geçen yılki revizyon, Chrome’un gerisinde kalmaya başlayan performansını önemli ölçüde geliştirci ve oldukça mütevazi donanımlarda bile sağlam çalışmaya başladı.

2. Microsoft Edge

İşletim sistemi: Windows, macOS, Android, iOS, Linux çok yakında

ARTILARI:
 • Çok hızlı
 • Verimli çalışan güvenlilik araçları
 • Siteleri uygulama olarak kaydedebilir
EKSİLERİ:
 • Windows gerçeksen varsayılan tarayıcı olmasını istiyor

    Eski internet kullanıcıları Microsoft’u tarayıcı savaşlarının kötü adamları olarak hatırlayacaklar. Bu gelişmeler sonucunda Firefox ve Chrome yükselişe geçti. Ancak Microsoft son yıllarda oldukça başarılı işler başarıyor ve Edge tarayıcısı Chromium’un kalbinde yeniden inşa edildi. Windows’un varsayılan tarayıcısıdır ve iOS, Android ve Max için de sürümleri vardır.

     Bünyesinde barındırdığı özelleştirme seçeneği bulunan Microsoft Edge, özellikle kafa karıştırıcı olabilecek ayarları daha net hale getiren Gizlilik ve Hizmetler sayfasını ve Site İzinlerini sayfası oldukça başarılı hale getirilmiş. Edge her ne kadar tasarım ve çalışma mantığı olarak Google Chrome’a benziyor olsa da başarılı gidişatını sürdürmeye devam ediyor.

3. Google Chrome

İşletim sistemi: Windows, macOS, Linux, Android, iOS

ARTILARI:
 • Hızlı performans
 • Çok genişletilebilir
 • Platformlar arası geçiş 
EKSİLERİ:
 • Kaynak eksikliği

     Taklit, en samimi övgü biçimiyse, Microsoft’un kendi Edge tarayıcısı için Chromium motorunu benimsemesi Google’ı kendileri için iyi hissetiriyor olmalı. Chrome geçtiğimiz yıllarda oldukça ağır kaynak kullanmasıyla eleştiriliyordu fakat son zamanlarda yayınlanan sürümler sınırlı RAM ile yüksek performans sergileyebiliyor.

       Yeni Sekme Dondurma özelliği, arka plan sekmelerini otomatik olarak ‘dondurarak’ kaynakları gereksiz yere kullanılmasının önüne geçiyor. Chrome 79, mükemmel bir eklenti kütüphanesi, platformlar arası destek ve senkronizasyon, mükemmel otomatik doldurma özellikleri ve web geliştiricileri için bazı harika araçlara sahip mükemmel bir tarayıcı. E-postanızın güvenliği ihlal edildiğinde sizi uyarır, uyumlu sağlayıcılar için güvenli DNS aramasına sahiptir ve aksi takdirde güvenli bağlantılarda komut dosyaları ve resimler gibi birçok tehlikeli karışık içeriği engeller.

4. Opera

İşletim sistemi: Windows, macOS, Linux, Android, iOS

ARTILARI:
 • Yerleşik proxy
 • Mükemmel güvenlik özellikleri
 • Gerçekten başarılı bir arayüz
EKSİLERİ:
 • Artık Opera Turbo yok

       Opera’yı ilk çalıştırdığınzda ne kadar başarılı bir tarayıcı olduğunu ortaya koyuyor. Açılış ekranı, yerleşik reklam engelleyicisini açmanıza, yerleşik VPN’sini kullanmanıza, kripto para birimi için Kripto Cüzdanını açmanıza, kenar çubuğundan tarayıcı içi mesajlaşmayı etkinleştirmenize olanak tanır ve açık veya koyu modlar arasında seçimler yapabilrisiniz.

        Opera başka bir Chromium tabanlı internet tarayıcısıdır, bu nedenle performans olarak oldukça hızlıdır ve Chrome kitaplığındaki eklentileri kullanabilirsiniz. Ayrıca Feedly RSS okuyucu, Apple News veya Flipboard tablet uygulamasını anımsatan Kişisel Haberler de bulunuyor: kişiselleştirilmiş bir çevrimiçi gazete oluşturmak için tercih ettiğiniz haber kaynaklarını seçmenize olanak sağlar.

5. Vivaldi

İşletim sistemi: Windows, macOS, Linux, Android (beta)

ARTILARI:
 • İnanılmaz şekilde özelleştirilebiliyor
 • Yaratıcı arayüz özellikleri
 • Chrome uzantılarını destekler
EKSİLERİ:
 • Biraz yavaş

    Vivaldi tamamen kişiselleştirme ile ilgilidir ve navigasyonun çalışma şeklinden kullanıcı arayüzünün görünümüne kadar hemen hemen her şeyi düzenleyebilirsiniz. Her ne kadar Vivaldi de Chromium tabanlı bir tarayıcı da olsa üstte bulunan diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan çok farklıdır.

      Siteleri kenar çubuğuna sabitleyebilir, araç çubuklarını uygun olan her yere yapıştırabilir ve sayfaların yazı tiplerini ve renk düzenlerini ayarlayabilirsiniz. Aramaların çalışma şek

lini özelleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra belirli sitelerde ne kadar zaman harcadığınızı görmek için geçmişinizi grafik biçiminde bile görüntüleyebilirsiniz. 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: