Renk seçin:


Sızdırılan CS:GO kodları gündemde: Valve tepkili

Sızdırılan CS:GO kodları gündemde: Valve tepkili

Son yıllarda sızdırılan kullanıcı verilerinin yanına bir de sızdırılan kaynak kodları eklendi. Zira Counter Strike Global Offensive kaynak kodları için ortaya çıkan bir iddia, Valve tarafından doğrulandı. Ünlü oyunun kodları her yere yayıldı.

Counter Strike Global Offensive kaynak kodları tehlikeli değil mi?

Gün geçtikçe popülerliğini artıran başarılı yapımın dertleri bitmiyor. Zaman zaman hileler ile gündeme gelen CS:GO, oyuncuları memnun edemeyen oyun içi dengelemeler yüzünden de çok konuşuluyor.

Çevrim içi birinci şahıs nişancı kategorisinde yer alan oyunun ana yapımcısı Valve, geçen ay anlık oyuncu sayısı konusunda yeni bir rekor kırıldığını açıklamıştı. Tadı kursağında kalan tecrübeli şirket, sızdırılma olayına tepki gösterdi.

Team Fortress 2 ile aynı kaderi yaşayan CS:GO, oyuncularını endişelendirdi. Kaynak kodlarının sızdırılması, birçok kişinin kendi güvenliğini korku eşliğinde düşünmesine sebep oldu. Bu kaos ortamı, Valve’ın bir projesini geçici olarak durdurdu.

CS:GO için açılan resmi Twitter hesabından konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Yayımlanan açıklama metninde oldukça rahatlatıcı olan bir dilin var olması dikkat çekti. Valve’ın paylaştığı mesajda şu satırlar yer aldı:

“Sızdırılan kodu inceledik. Aslında 2018 yılında sızdırılmış olan ve 2017 yılında partnerlerimize verdiğimiz sınırlı bir CS:GO motorunun oluşturduğu birikimlerin (kodların) yer aldığı bir paylaşımın tekrar paylaşıldığına inanıyoruz. Bu açıdan baktığımızda endişelenmek veya mevcut güncellemelerden kaçınmak için herhangi bir sebep bulamadık.”

SteamDB’nin operatörlüğünü yapan Pavel Djundik de Valve’ın görüşlerini savunuyor ve sızdırılan herhangi bir kodun hilecilere çok az yardım edebileceğini düşünüyor. Valve bu noktada CS:GO oyuncularının sadece resmi Valve sunucularında oynamasını istiyor.

So

n olarak Valve, kendi oyuncularına orijinal sunucuları kullanmayı tavsiye ediyor. Bu olay için endişeli olmayan firma, acil bir durumda yeni bir güncelleme yayımlayacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: