Renk seçin:


Riot Games ve Hypixel güçlerini birleştirdi

Riot Games ve Hypixel güçlerini birleştirdi

Riot Games ve Hypixel güçlerini birleştirerek oyun dünyasında adından söz ettirdi. En çok oynanan oyunlardan olan League of Legends yapımcısı Riot Games, yatırımla Hypixel ile güçlerini birleştirdi.

Hypixel, 2013’ten bu yana Minecraft sunucusu ve haritaları üzerinde yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Minecraft oyuncuları tarafından da oldukça beğenilen Hypixel, anlık on binlerce oyuncu sayısına sahip.

Riot Games ve Hypixel beraber hareket edecek

Oyun dünyasında birçok başarılı yapım stüdyosu bulunuyor. Bu stüdyolar, gelecek vaat eden diğer stüdyolarla yatırım kararı da alıyor. Bütün oyuncuların bildiği Riot Games de böyle bir adım attı. LoL ile tanıtan firma, Minecraft için sunucu ve harita sağlayan Hypixel’e yatırım yapma kararı aldı. Karar oyun dünyasında yankı uyandırdı. Çünkü LoL ve Minecraft birbirinden farklı türde oyunlar olarak dikkatler üzerine çekiyor.

Halihazırda Hytale üzerinde çalışan Hypixel, bağımsız bir rol yapma oyunu üzerinde çalışıyordu. Minecraft oyuncularının ilgisini çeken bu oyun, 2015 yılında geliştirilmeye başlanmıştı. Oyuncularla buluşması için de 2021 yılı işaret ediliyordu. Oyun şu anda beta olarak oyuncuların deneyimine açılmış durumda.

Riot Games‘in internet sitesinden yapılan açıklamada, Hytale için 2.5 milyon civarında beta başvurusu alınmasından bahsedildi. Ayrıca oyun hakkındaki videonun YouTube’da yüksek izlenme sayısına da dikkat çekildi. Hypixel tarafından, geçtiğimiz eylül ayında oyunun 2021’de herkes tarafından oynanabilir olacağını duyurulması hatırlatıldı.

Firma, stüdyonun uzun zamandır çalıştığını ve artık destekleyeceklerini bildirdi. 18 aylık geliştirme süresinde gelinen noktaya değinen firma, durumu oldukça başarılı bulup bundan sonraki süreçte ortaklık kararı aldı.

Hypixel de R

iot Games ile yapılan ortaklıktan oldukça memnun. Stüdyo, Hytale için bundan sonra daha aktif geliştirilme aşamasında olacağını ve ortaya başarılı bir iş çıkacağını belirtti.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: