Renk seçin:


Valorant kapalı beta üyesi nasıl olunur?

Valorant kapalı beta üyesi nasıl olunur?

Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant duyurulduğundan beri oyun gündemini meşgul ediyor. Yıllardır tahtını koruyan Counter-Strike serisine karşı League of Legends yapımcısından bir hamle gelmesi oyuncuları heyecanlandırdı. Geliştirme süreci titizlikle yürütülen oyunun kapalı beta sürecine nasıl dahil olabileceğinizi anlattık!

Valorant oyuncuların yeni favorisi olabilir mi?

Oyunun en büyük rakibi olan CS:GO‘ya karşı birçok vaadi bulunuyor. Bunlardan en ilgi çekenleri oyunda hilelere karşı kesin bir mücadele yürütülecek olması ve sunucuların 128 Tick olarak ayarlanmış olması. Kısacası Valorant oyuncuların istediği ortamı yaratmayı amaçlıyor. Dilerseniz “Valorant kapalı beta nasıl oynanır?” sorusuna cevap arayalım.

Valorant kapalı beta üyesi nasıl olunur?

Riot Games’in geçen yıl hayata geçirdiği “Riot hesabı” sistemi tüm Riot oyunlarınızdaki ilerlemeyi tek bir hesapta tutmanızı sağlıyor. Valorant’a kayıt olabilmek için gerekli olan hesabı, buradaki bağlantıdan oluşturmalısınız.

Bir Riot hesabını oluşturduktan sonra hesabınızı Twitch’e entegre etmelisiniz. Twitch’e giriş yapıp Ayarlar bölümünden Bağlantılar sekmesini bulduktan sonra Riot Games hesabını seçip oluşturduğunuz hesap bilgileriyle giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Twitch ve oyun entegre bir şekilde çalışabilir hale gelecek.

Hesabınızı Twitch’e bağladıktan sonra yapmanız gereken tek şey Valorant yayınlarını izlemek. Ana sayfada oyunu canlı olarak yayınlayan kanalları bulup izleyerek oyunla ilgili eşya veya kapalı betaya katılım hakkı kazanabilirsiniz. İzleyeceğiniz yayının “Droplar etkin” etiketine sahip olması çok önemli. Bu etikete sahip yayınları izleyerek kapalı betaya katılım şansı kazanabilirsiniz.

Valorant kapalı beta nasıl oynanır?

Valorant yayınlarını izlerken size gelecek bildirimi takip etmelisiniz. Gelecek bildirimin size ne kadar sürede ulaşacağıyla ilgili kesin bir bilgi yok. Bu beş dakika da olabilir, iki hafta da olabilir. Yayını izlediğiniz sürece kapalı betaya erişim hakkı kazanabilirsiniz. Eğer Twitch üzerinde size katılım hakkı kazandığınıza dair bir bildirim gelirse tekrar oyunun sitesine dönüp oyunu bilgisayarınıza indirmelisiniz.

Oyunu oynamak tamamen ücretsizdir, izlediğiniz yayıncılara abone olmak gibi bir şart bulunmuyor. Oyunu oynama hakkı kazanabilirseniz bu hakkı süresiz olarak

kullanabilirsiniz. Açık beta sürecine yakın zamanda geçiş yapmasını beklediğimiz oyun, bu yıl içerisinde herkes için oynanabilir durumda olacak. Keyifli oyunlar!

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: