Renk seçin:


Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlar

Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlar

Steam üzerinde geçen yılın verileriyle 30.000’den fazla oyun bulunuyor. Bilgisayar oyunu pazarının dijitalleşmesinde büyük rol oynayan mağazada ücretsiz oyunlar da bulunmakta. Karantina günlerinde oynayabileceğiniz Steam üzerindeki en iyi ücretsiz oyunlar listesini oluşturduk.

Steam en iyi ücretsiz oyunlar nasıl oynanır?

Steam üzerindeki ücretsiz oyunları oynayabilmek için öncelikle bir hesap oluşturmalı ve bilgisayarınıza istemciyi yüklemeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz hesap ile kredi kartı bilgisine gerek olmadan oynaması ücretsiz ibaresi bulunan oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

1- Counter-Strike: Global Offensive

Kısaca CS:GO olarak bilinen oyun daha önceden ücretli olarak bulunuyordu. Daha sonradan ücretsiz hale gelen oyun en popüler FPS oyunları arasında yıllardır tahtını koruyor. Counter-Strike‘ın üzerine tamamen revize edilmiş, yeni haritalara sahip, oyuncu eşleştirme sistemiyle tam bir eSpor oyunu haline gelen CS:GO herkes için ücretsiz indirilebilir durumda. Strasında en çok oyuncuya sahip oyun olarak da öne çıkıyor.

2- Dota 2 

Valve’ın en sevilen oyunları arasında gelen Dota 2, 5v5 MOBA oyunlar arasında oldukça önemli bir konuma sahip. Steam üzerindeki en çok oynanan oyunlardan olan Dota 2, büyük bir oyuncu kitlesine sahip. League of Legends ile benzer niteliklere sahip olan oyun, oynaması ücretsiz olan en kaliteli oyunlardan bir tanesi diyebiliriz. Aynı kategorideki diğer oyunlar gibi eşleştirme sistemine sahip oyun için Steam hesabı dışında bir hesap oluşturmanız gerekmiyor.

3- Destiny 2

Destiny 2 geçen yıl çıkış yaptıktan sonra büyük ilgi toplamıştı. Konsol üzerinde de oldukça sevilen oyunun oldukça iyi grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çıkış yaptıktan bir süre sonra tüm platformlarda oynaması ücretsiz hale gelen oyunu bilgisayar üzerinde de oynayabiliyorsunuz. Steam üzerindeki yorumları son derece olumlu olan oyun iyi bir kumanda desteğine sahip. Başta ücretli olarak piyasaya sürülen oyun daha sonradan Steam üzerinde ücretsiz hale geldi.

4- Team Fortress 2

Team Fortress 2

Oldukça eski bir oyun olmasına rağmen hala Team Fortress 2‘nin azımsanamayacak kadar oyuncusu var. 2007 yılının Ekim ayında çıkış yapan oyun çıktığı günden beri ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Takım odaklı PvP oyunu Team Fortress 2, Türkçe dahil otuz dili destekliyor. Eşleştirme sistemine dayanan online oyunun sunucuları hala aktif olarak oyuncu barındırıyor. Arkadaşlarla oynanacak oyunlar arasında olabilecek oyun bünyesinde birçok ücretsiz oyun modu barındırıyor.

5- Smite

Smite

Smite, Paladins’i geliştiren Hi-Rez Studios‘un ikinci aşama oyunlarından bir tanesi. MOBA türündeki oyun mitolojik varlıklarla kurgulanarak oyunculara sunulmuş. Karakterleri mitolojik tanrılar olan Smite 5v5 olarak oynanıyor ve sık sık yeni etkinlik güncellemeleri alıyor. Paladins benzeri grafiklere sahip oyunun sistem gereksinimleri de aşırı değil. Türkçe dil desteğine sahip Smite ne yazık ki Türkçe seslendirmeye mevcut değil.

6- Warframe

Warframe

Warframe, gittikçe gelişmekte olan bilim kurgu dünyasında, ücretsiz oynanabilen co-op tarzı bir aksiyon oyunudur. Güneş sistemi ve Warfame’in gücüne karşı oyuncu-düşman akınlarına arkadaşlarınızla katılabiliyorsunuz. Dünyanızı tehdit eden düşmanlara karşı tek başına savaşabilir veya online bir lobi oluşturup arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Kısmi kumanda ve Türkçe dil desteğine sahip oyun ücretsiz olarak yer alıyor. Oyunun oynamak için giriş seviyesi bir bilgisayar yeterli olacaktır.

 

7- Paladins

Paladins

Smite ile aynı stüdyo tarafından üretilen Paladins oyunu şirin grafikleriyle dikkat çekiyor. Oyun dünyasında Overwatch’ın ücretsiz alternatifi olarak tanınan oyunun aktif bir oyuncu kitlesi bulunmakta. Oyunun 25 Milyondan fazla oyuncusu bulunmakla birlikte Steam üzerindeki incelemelerinin çok olumlu olması dikkat çekiyor. Düşük seviye sistemlerde rahatlıkla oynanabilecek oyun, ücretli olarak DLC satın alabilme imkanı tanıyor.

8- World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz

Listemizin PvP oyunları arasında World of Tanks Blitz oynanış tarzıyla yer ediniyor. Tanklar arasındaki PvP mücadelesini esas alan oyun birçok milliyetin tanklarını oyun içinde barındırıyor. Grafikleri iyi seviyede olan oyun teknik detaylarıyla da dikkat çekiyor. 100 milyondan fazla oyuncuya sahip oyun 7’ye 7 olarak oynanıyor. Sistem gereksinimleri çok düşük olan oyun giriş seviyesi bilgisayarlarda rahatlıkla oynanabiliyor.

9- Unturned

Unturned

font-stretch: inherit; font-size: 18px; line-height: inherit; font-family: "PT Sans", sans-serif; vertical-align: baseline; color: rgb(36, 36, 36); background-color: rgb(242, 242, 242);"> 

Unturned erken erişimde yayınlandıktan sonra epey ilgi toplamayı başarmıştı. Grafikleri patates niteliğinde oyun Minecraft’a benzer bir yapıya sahip, hayatta kalma esasında hazırlanan oyun başta hatalarla dolu olsa da olumsuz yorumları ardına bırakarak kendini günden güne geliştirdi. Şirin grafiklere sahip olan oyun,oynanışıyla sizi saatlerce ekrana kilitleyebilir. Çok oyunculu desteğine sahip olması büyük bir avantaj, zira böylesine sade bir oyunu yalnız oynamak kötü bir fikir olabilir.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: