Renk seçin:


Minecraft artık çok daha gerçekçi!

Minecraft artık çok daha gerçekçi!

Minecraft’ın geçtiğimiz yıl RTX özelliği güncellemesi alacağı kesinleşmişti, hatta bazı oyuncular bu özelliği Microsoft tarafından düzenlenen kapalı betada deneyimleyebilmişti. Son yıllarda ekran kartı piyasasını değiştiren RTX özelliğini destekleyen oyunlar arasına bugün itibariyle Minecraft da katıldı. Minecraft ışın izleme teknolojisi ile artık daha gerçekçi.

Microsoft, geçtiğimiz yıl Nvidia ile yaptığı işbirliği sonucunda oyuna RTX özelliğini kazandırdı. Kapalı beta sürecinin ardından yeni özellik nihayetinde açık beta kapsamında oyunculara sunuldu.

Minecraft ışın izleme teknoloji ile güçlendi

Minecraft ışın izleme desteği yalnızca RTX ekran kartlarında çalışıyor. Zira ışın izleme desteği kazanan bir oyunu yalnızca ışın izleme desteği bulunan ekran kartında oynayabiliyorsunuz. Işın izleme özelliğine sahip bir ekran kartına sahipseniz herkese açık betaya kayıt olup oyunu yükleyebilirsiniz.

Işın izleme desteği ile gerçekçilik konusunda çığır açan oyun, daha keyifli bir oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Düşük grafiklere sahip, bloklardan oluşan Minecraft, RTX güncellemesi ile oyunculara daha gerçekçi bir oynanış sunuyor. Henüz kısıtlı bir çok oyunculu yapısına sahip oyun, yalnızca açık beta ile RTX modunu kullanan oyuncular arasında çok oyunculu kullanılabiliyor.

Minecraft ışın izleme özelliği nasıl etkinleştirilir?

DLSS 2.0 desteği kazanan oyunu açık beta kapsamında oynayabilmek için Xbox Insider programına kayıt olmanız gerekiyor. Ardından Windows 10 için Minecraft ışın izleme özelliği ile oynamaya devam edebilirsiniz. Henüz sınırlı olarak bulunan özellik, gelecek olan güncellemelerle detay kazanacaktır. Oyun için yayınlanan yeni tanıtım videosunda RTX modu açık ve kapalı şekilde karşılaştırılıyor.

Minecraft için gelen en büyük güncellemelerden bir tanesi olan RTX desteği, desteklenen ekran kartlarında rahatlıkla oynanabiliyor. Güncelleme ile

birlikte oyuncular Minecraft mağazası üzerinden altı yeni haritayı ücretsiz olarak indirip deneyimleyebilecek. Işın izleme özelliğinin yakın zamanda kararlı olarak yayınlanması bekleniyor.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: