Renk seçin:


En İyi Multiplayer Oyunlar 2020

En İyi Multiplayer Oyunlar 2020

    2020’nin en iyi multiplayer PC oyunları listemize hoş geldiniz. Eğer video oyunlarında rekabet seviyesi fazla olursa oyuncuların da heyecanı bir o kadar fazla olur. İşte 2020 yılında oyunayabileceğiniz en iyi multiplayer oyunlar;

EN İYİ MULTIPLAYER OYUNLAR 2020

10. Skull Bones

Geliştirici: Ubisoft | Yayıncı: Ubisoft | Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One | Sürüm: 2020 

    Skull Bones, oyuncuların ganimet ve mal çalmak için denizde yolculuğa çıkacakları yeni bir Ubisoft video oyunudur. Oyun mekaniği Ubisoft’un geçmiş video oyunu sürümü Assassin’s Creed IV: Black Flag’e oldukça benziyor ve oyuncuların gemilerini kontrol ederken savaş sırasında mürettebatına emir de verebiliyor.

     Oyun aynı zamanda çok oyunculu odaklı bir deneyim olacaktır, çünkü oyuncular kendi aralarında takım kurabilir ve birbirlerine karşı savaşabilirler. Aynı zamanda her zaman denizdeki en kötü şöhretli korsan olma rekabeti vardır. Örneğin Loot Hunt olarak bilinen, iki grubun hazine bulmak ve zenginliklerini artırmakla görevlendirildiği bir oyun modu var, ancak bu mod tamamen sizin kabiliyetinize bağlı. Ubisoft E3 2019’da bu oyunu sergilemedi, bundan dolayı şu an için oyuna dair yeni özelliklerin ve güncellemelerin açıklamasını bekliyoruz.

9. Marvel’s Avengers

Geliştirici: Crystal Dynamics | Yayıncı: Eidos Montreal | Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One, Google Stadia | Sürüm: 15 Mayıs 2020 

     Oyun dünyasının en önemli serilerinden birisi olan Tomb Raider’ın geliştiriciliğini yapan Crystal Dynamics, 15 Mayıs 2020 tarihinde birçok oyuncunun heyecanla beklediği Marvel’s Avengers’ı oyuncularla buluşturacak. Oyun, Marvel serisinin çeşitli kahramanlarını oyuncuların kontrol edebildiği yepyeni bir Marvel deneyimidir. 

        Marvel’s Avengers, tek oyunculu bir deneyimin yanı sıra çok oyunculu seçeneği de bulunan aksiyon-macera oyunudur. Oyun modu hakkında pek fazla detaya sahip değiliz, ancak hikayenin ana bölümünün tek oyunculu bir deneyim için tasarlandığı anlaşılıyor. Oyun boyunca bir veya iki arkadaşınızla birlikte katılabileceğiniz işbirliği tarzı görevler olacak.

8. Crossfire X

Geliştirici: Smilegate | Yayıncı: Xbox Game Studios| Platformlar: Xbox One| Sürüm: 2020 

   Crossfire, Doğu pazarlarında başlayalan popüler bir FPS oyunudur. Smilegate tarafından geliştirilen ve 2007 yılında piyasaya sürülen oyunun, E3 2019 etkinliği sırasında yenisi duyurulmuştu. Etkinlikte duyurulan Crossfire X, ilk olarak Xbox One konsolundan başlayarak Batı pazarlarında doğru ilerleyecek.

     Oyun, oyuncuların birbirlerine karşı savaşmaları veya savaşta takım kurmalarına olanak sağlayan çevrimiçi FPS oyunu olacak. Aynı şekilde, oyunun ne zaman piyasaya çıkacağıyla ilgili belirli bir tarih yok, ancak bu oyun ile ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

7. Chivalry 2

Geliştirici: Torn Banner Studios | Yayıncı: Tripwire Interactive| Platformlar: PC | Sürüm: 2020 

     Chivalrry 2, 2019 yılı içerisinde duyuruldu ve Torn Banner Studios tarafından geliştirilen oyunun 20202 yılının sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor. Epic Games Store üzerinden piyasaya sürülecek oyuna dair bildiğimiz en önemli detaylardan birisi, çok oyunculu savaşların gerçekleşecek olması.

        Torn Banner Studios, oyunda bulunan savaş alanını ele geçirebilecek oyuncu sayısını iki katına çıkarıyor ve bu da toplam 64 oyuncu ediyor. Aynı şekilde oyuncular düşman kuvvetleriyle mücadele ederken savaşları daha kaotik hale getirecek atlara binebilecekler. Oyunda bulunan birçok savaş Game of Thrones’da bulunan büyük sinematik dövüşlere benziyor.

6. Dying Light 2

Geliştirici: Techland | Yayıncı: Techland Publishing| Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One | Sürüm: 2020 

    İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Dying Light oyunun devamı olan Dying Light 2, hayatta kalma tarzında olan aksiyon türünü koruyacak , ancak oyuna birkaç küçük değişiklik eklenecek. Oyunculara oyun içerisinde daha çeşitli seçenekler sunulacak. 

      Dört oyuncuyla birlikte oynanabilecek Dying Light 2, büyük ölçüde oyuncuların seçimlerine bağlı olduğu için ilerleme üzerinde de oyuncular kontrol sahibi olacak.  Takım arkadaşlarınızla birlikte silahlarını yükseltebileceksiniz.

5. Outriders 

Geliştirici: People Can Fly | Yayıncı: Square Enix| Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One | Sürüm: 2020 

    Outriders, Square Enix tarafından E3 2019’da düzenlenen basın toplantısında duyurulmuştu. Bu mevcut nesil platformlar için People Can Fly tarafından geliştirilen nişancı oyunudur. Görünüşe göre oyun, yabancı bir gezegende kaynakları ve potansiyel olarka yeni bir evi arayan birkaç izciyi konu alacak. Ancak, yakında yabancı gezegenin çok sayıda düşmana ev sahipliği yaptığını göreceksiniz, bu da gezegenin arkasındaki sırları ve içindeki yaşayanları öğrenmek için düşmanlarla savaşmanız gerektiği anlamına geliyor.

      Şu anda oyuna dair çok az ayrıntı biliniyor, ancak Bulletstorm gibi çok başarılı bir oyunu ortaya çıkartan stüdyonun yine çok başarılı işlere imza atacağı düşünülüyor.

4. Cuphead The Delicious Last Course

Geliştirici: StudioMDHR | Yayıncı: StudioMDHR | Platformlar: PC, Xbox One | Sürüm: 2020 (DLC)

    Cuphead ilk piyasaya sürüldüğünde oldukça beğenilmişti. Oyuncuların bir dizi patrona karşı savaştığı retro tarzında olan bir oyun. E3 2018 sırasında duyurulan ve 2019 yılında piyasaya sürülmesi planlanan ancak o zamandan beri sürekli olarak ertelenen oyunun yeni DLC’si olan The Delicious Last Course 2020 yılında piyasaya sürülecek.

      Şimdiye kadar, Delicious Last Course DLC’nin yeni patronlar, yeni silahlarla dolu yeni bir adayı bulundurduğunu biliyoruz. Aynı şekilde The Delicious Last Course, Legendary Chalice olarak bilinen yepyeni bir oynanabilir karakter de sunacak. Eğer ana oyunu biliyorsanız, DLC’nin çok oyunculu deneyimi desteklediğini biliyorsunuzdur.

3. Halo Infinite

Geliştirici: 343 Industries | Yayıncı: Xbox Game Studios | Platformlar: PC, Xbox One | Sürüm: 2020

   Halo franchise yıllardır popüler ve 2020 yılında yep yeni bir sürümü yayınlanacak. Halo Infinite olarka bilinen oyun, insanlık spartan kahramanımızdan ayrıldıktan sonra oyuncuları Master Chief rolüne geri ekelyecek. Şu an için oyuna dair ayrıntı az olmasına rağmen oyunun Halo hikayesinde gerçekleşeceğini biliyoruz. 

     Bildiğiniz üzere Halo hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oyun modlarını bulundurmuştu. Resmi olarak hiçbir şey açıklanmamış olsa da, Halo Infinite’ın de muhtemelen çok oyunculu bir stile sahip olacağı düşünülüyor.

2. Call of Duty: Warzone

Geliştirici: Infinity Ward, Raven Software | Yayıncı: Activision | Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One | Sürüm: 10 Mart 2020

   Call of Duty: Modern Warfare’in bir Battle Royale modu alacağı herkes tarafından bilinen bir sırdı. Belli bir süre sonra nihayet piyasaya sürülen Warzone, oynaması tamamen ücretsiz. Genel olarak oyun, piyasayadaki diğer battle royale oyun modlarına oldukça benziyor.

    Oyuncular üç kişilik bir kadro kurabilir veya sadece sololarla dolu maçlar oynayabilirler. Oldukça büyük bir haritaya düşen oyuncular, cephane, yeni silahlar veya o hafta sahip olabileceğiniz diğer objektif hedefler gibi kaynakları aramak için harita boyunca dolaşmak ve hayatta kalmaya çalışacaklar. Oyun mekanikleri açısından da Warzone, Call of Duty: Modern Warfare’e oldukça benziyor.

1. Rainbow Six Quarantine

Geliştirici: Ubisoft | Yayıncı: Ubisoft | Platformlar: PC, Playstation 4, Xbox One | Sürüm: 2020

      Rainbow Six Quarantine, Tom Clancy serisine nazaran daha farklı bir oyun olacak. Oyuncular, insanları yaratıklara dönüştüren bilinmeyen bir uzaylı parazitiyle savaşacaklar. Bu muhtemelen Rainbow Six Siege video oyununa benzeyen çok oyunculu deneyime sahip olacak.

       Rainbow Six Quarantine, Rainbow Six Siege ile karşılaştırıldığında bazo önemli farklılıklara sahip olacak. Örneğin, Rainbow Six Siege’ın zamanlanmış Operation Chimera oyun modu ile yaklaşan Karant

ina oyunun farklılıklarına dair önemli karşılaştırmalar yapılıyor. 2020 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini bildiğimiz oyuna dair daha fazla bilgiye sahip değiliz.

 

 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: