Renk seçin:


Call of Duty: Warzone’dan banlananların sayısı 70.000 oldu

Call of Duty: Warzone’dan banlananların sayısı 70.000 oldu

70.000 oyuncunun hile yaptıkları gerekçesi ile Call of Duty Warzone‘dan banlandıkları açıklandı. Call of Duty Warzone piyasaya sürüldüğü günden beri en çok oynanan Battle Royale oyunları arasında yer alıyor. Ayrıca milyonlarca eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştığı da bir süre önce açıklanmıştı. Bugün ise oyundaki banlanmalar hakkında yeni bir açıklama yapıldı.

Call of Duty: Warzone’dan banlananların sayısı 70.000 oldu

Gerek korona virüsü sebebiyle gerek büyük hayran kitlesiyle Call of Duty Warzone oyuncu sayısı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Fakat bu büyüme beraberinde bazı sorunları da getirmiş oldu. Call of Duty Warzone’un başı bu sefer de önünü alamadıkları hile kullanımı ile dertte.

Call of Duty Warzone’un geliştirici firması olan Infinity Ward oyunda hile kullanımına karşı oldukça katı ve tedbirli olduklarını yaklaşık 50.000 kullanıcıyı banlayarak gözler önüne sermişti. Activision ve Infinity Ward, oyunun piyasaya sürüldüğü günden beri sürekli olarak oyuna getirilebilecek yenilikler üzerinde çalışmaktalar. Buna ek olarak çevrimiçi eş zamanlı oynanan oyunların en büyük problemi olan hile kullanımını engelleme yönünde yeni açıklamalar da gelmeye devam ediyor.

Infinity Ward’ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, kullanılan hilelere karşı çalışan sayısının arttırıldığını ve 70.000 oyuncunun daha Call of Duty Warzone oyununda hile kullanımından dolayı banlandığı açıklandı.

Bu duruma bilinçli oyuncuların oyun içi ve oyun dışı hile kullanımını rapor etmelerinin de katkısı bulunmakta. Infinity Ward yaptığı açıklamada, “Call of Duty Warzone’da hilecilere karşı sıfır töleransımız var. Call of Duty Warzone’u hilecilerden korumaya devam ediyoruz. Özel güvenlik güncelleştirmeleri uygulamaya devam e

diyoruz ve oyun içi raporlamayı geliştirmeye özen gösteriyoruz. Bu sefer 70.000’den fazla kullanıcıyı hile kullanımından dolayı oyundan uzaklaştırdık.” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamalara rağmen Call of Duty Warzone oyuncularının hile kullanımı ile karşılaşmaları gün geçtikçe artmakta. Hatta bir Twitch yayıncısı olan Jack “CouRage” Dunlop, Infinity Ward’da yayında karşılaştığı hilecileri engellemesi karşılığında 10.000$ teklifinde bulundu. Twitch ve YouTube’daki en popüler Warzone oyuncularının hile kullanımı ile karşılaşması pek de nadir görülen bir şey değil. Hatta birçok yayıncı hile kullananları yenmekle övünmeye bile başladı. Şimdilik oyuncuların elinden gelebilecek tek şey hile kullanımını oynadıkları oyuncular listesinden bulmak ve rapor etmek. 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: