Renk seçin:


Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi!

Oyun endüstrisi ile DSÖ güçlerini birleştirdi!

Covid-19 salgınının getirdiği ani tedbirler, insanları evde dışarıya çıkmadan yaşamaya yöneltti. Hal böyle olunca video oyunları insanlar için zaman geçirme konusunda büyük rol oynuyor. Dünya sağlık Örgütü (WHO) ise yeni müttefikleri, oyun endüstrisi ile insanların işlerini kolaylaştırmayı planlıyor.

Oyun endüstrisi, Corona virüsü salgını için bir arada

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Corona virüsü hastalığının yayılmasını önlemek adına sosyal mesafeyi, el hijyenini ve diğer önleyici hareketlere teşvik etmek için video oyunlarının küresel erişiminden ve etkisinden yararlanan bir kampanya oluşturdu. Play Apart Together adlı kampanya ile çeşitli endüstri liderleri bir araya geldi. Oyun endüstrisinde önde gelen 18 şirket, Riot Games ve Activision Blizzard gibi yayıncılardan Twitch ve YouTube gibi yayın platformlarına kadar hepsi bu kampanyada yer alıyor. Play Apart Together aracılığıyla, bu şirketler dünyanın en popüler oyunlarına, özel etkinlikler ve ödüller ekleyerek WHO sağlık kılavuzları ve Covid-19’dan kendini koruma kapsamında en iyi uygulamaları bildirmeye yardımcı olacak.

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick konuyla ilgili olarak, “İnsanların birbirleriyle güvenli bir şekilde bağlantılarını sağlamak hiç bu kadar kritik olmamıştı. Oyunlar, mükemmel platformlar çünkü insanları neşe, amaç ve anlam merceğinde birbirlerine bağlıyorlar.” ifadelerinde bulundu.

Riot Games ise fiziksel mesafenin sosyal tecrit anlamına gelmemesi gerektiğini vurguladı. CEO Nicolo Laurent ise konuyla ilgili olarak “Rioters için oyun oynamak sadece oynamak değil; anlamlı bir yaşam peşinde bulunmak. Ve şimdi, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca oyuncu için oyun oynamak hayat kurtarmaya yardımcı olabilir. Bu Covid-19 savaşını hep birlikte yenelim!” açıklamalarında bulundu.

Play Apart Together hayat kurtarmaya yardımcı olacak

Play Apart Together kampanyası, Covid-19 ile devam eden mücadeledeki kritik rolünün yanı sıra, WHO ve oyun endüstrisi arasındaki ilişki için önemli bir kilometre taşı görevinde bulunuyor.

WHO Küresel Strateji Büyükelçisi bir Facebook açıklamasında, “Bu zorlu süre boyunca, Covid-19 salgınıyla mücadele eden farklı sektörlerden tüm ortakların yaratıcılığını alkışlıyorum. Oyun endüstrisine Covid-19 pandemisine bir son vermek için adım attığı için teşekkür

ediyorum. Umuyoruz ki, #PlayApartTogether kampanyası, eğriyi düzleştirecek ve hayat kurtarmaya yardımcı olacak. Böylece daha fazla insan, güvenli ve sağlıklı kalmaya teşvik edilecek.” dedi.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: