Renk seçin:


Battlefield 2021 yılında dönüyor!

Battlefield 2021 yılında dönüyor!

Geçtiğimiz hafta Battlefield V için son güncellemenin yayınlanacağını haberimizde vermiştik. İsveçli geliştirici DICE tarafından yapılan açıklamaya göre, Star Wars: Battlefront II ve Battlefield V desteğini azaltmaya başlayan ve “Battlefield’ın geleceğine odaklanan” stüdyo, 2021 yılında yeni bir Battlefield oyunu çıkarmaya hazırlanıyor.

Battlefield 2021 yılında hangi platformlara gelecek?

Yeni bir Battlefield oyunu ilk olarak Ekim 2019’da duyurulmuştu. Oyunun yayıncısı EA, yeni Battlefield oyunu hakkında fazla detay vermekten kaçınsa da yaptığı açıklamada oyunun “yeni jenerasyon konsollar tarafından mümkün kılınan yeni inovasyonları hedeflediğini” belirtti.

Yapılan bu açıklamayı baz alarak oyunun PC ile beraber Xbox Series X ve Playstation 5 odaklı geliştirildiğini söyleyebiliriz. 2021 yılında PS5 ve Xbox Series X’in kitleleri genişlemiş olduğunda oyunu yayınlayarak bu durumdan avantaj sağlamak istediklerini söyleyen EA, oyunu daha erken yayınlamanın “oyunun potansiyeline haksızlık etmek olduğunu” vurguladı.

2016’da çıkan Battlefield 1 Birinci Dünya Savaşı’na odaklanırken 2018 çıkışlı Battlefield V ise İkinci Dünya Savaşı’nı işlemişti. Duyurulan yeni Battlefield’ın yakın gelecek odaklı olacağı hakkında söylentiler olsa da elimizde resmi bir açıklama yok.

battlefieldbatt
lefield 1
battlefield 2021Battlefield VDICEeaPlaystation 5ps5xbox series x

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: