Renk seçin:


Assassin’s Creed Valhalla Duyuruldu

Assassin’s Creed Valhalla Duyuruldu

Oyuncular tarafından merakla beklenen yeni Assassin’s Creed oyunu nihayet Ubisoft tarafından duyuruldu. Assassin’s Creed Valhalla olarak adlandırılacak olan yeni oyun, daha önceki sızıntılarda olduğu gibi Viking döneminin vahşi çağında geçecek.

Yeni oyunun duyurusunu YouTube üzerinden düzenlenen canlı yayın ile beraber gerçekleştiren Ubisoft, duvar kağıdını Adobe Photoshop üzerinden çizdi. Bunun haricinde oyunun fragmanı için de tarih veren şirket, bu kısımda ise Valhalla’nın ilk fragmanının 30 Nisan tarihinde yayınlanacağı açıkladı.

Hemen yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere serinin yeni oyunun iki farklı bölgede geçeceğini görmekteyiz. Bunun dışında haberin başında da belirtiğimiz gibi, şimdilik yeni oyun ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı.

Ancak son zamanlarda ortaya atılan iddialara göre serinin yeni oyununda birçok yeni oynanış ve gizlilik ögesinin oyunculara sunulacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda oyunun paylaşılan kapak görselinde yer alan gemilerden yola çıkacak olursak, yeni oyun ile beraber bolca deniz savaşlarına ve kara savaşlarına tanık olabiliriz.

Bildiğiniz üzere Vikingler tüccar, kâşif ve savaşçı olarak tüm dünyaya nam salmış, 8. yüzyılın sonlarından 11. yüzyılın başlarına kadar etkin bir şekilde varlık göstermiş denizci bir kavimdi. Bu yüzden yeni oyunda kara savaşlarının yanı sıra deniz savaşlarına daha çok ağırlık verilmesi bekleniyor.

Tüm bunların haricinde 30 Nisan günü gösterilecek olan fragman ile beraber detaylandırılacak olan oyunun PS4, Xbox One ve PC platformlarına gelmesi bekleniyor. Ayrıca söz konusu oyun

un PS5 ve Xbox Series X gibi yeni jenerasyon konsollar için de duyurulacağı tahmin ediliyor.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: