Renk seçin:


App Store ve Google Play’de ne kadar para harcandı?

App Store ve Google Play’de ne kadar para harcandı?

İki uygulama mağazası App Store ve Google Play, Corona virüs salgınından avantaj elde ediyor. Salgın dolayısıyla insanların evde vakit geçirmesi, uygulama mağazalarında harcanan paraları artırırken indirme rakamlarını da yukarı çekti. Kullanıcıların, 2020’nin ilk çeyreğinde App Store ve Google Play harcamaları da belli oldu.

Kullanıcıların App Store ve Google Play harcamaları artıyor

Pandemi, dijital platformların kullanım oranını artırmaya devam ediyor. Bununla birlikte tüketicilerin uygulama mağazalarında harcadıkları para da artıyor. Kullanıcıların, App Store ve Google Play harcamaları 23 milyar doları geçti.

iOS kullanıcıları App Store’da 15 milyar dolar harcarken, Android kullanıcıları da Google Play’de 8.3 milyar dolar harcadı. Aynı zamanda harcamaların büyük kısmının oyunlar için yapıldığını da tabloda görebilirsiniz.

Öte yandan açıklamaya göre; App Store ve Google Play’deki indirme sayıları artarken, bir önceki çeyreğe göre bu uygulamalarla haftalık periyotta geçirilen vakit de yüzde 20 oranında artış yaşadı. 22,5 milyar indirme Google Play tarafında yapılırken, App Store üzerinden de 9 milyar indirme yapıldı. İki mağazada toplam indirme sayısı 30 milyarı geçti.

En çok indirilen uygulama TikTok oldu

Aynı zamanda bu raporla, bu yılın ilk üç ayında en çok indirilen uygulamalar da belli oldu. Listenin zirvesinde ise son dönemin popüler uygulaması TikTok yer aldı.

Listenin ikinci ve üçüncü basamağında ise s

rasıyla; WhatsApp ve Facebook görülüyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı baz alındığında; Facebook zirvede konumlanırken, 2. sırada da WhatsApp yer alıyor.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: