Renk seçin:


Netflix’te otomatik oynatma nasıl kapatılır?

Netflix’te otomatik oynatma nasıl kapatılır?

Netflix otomatik oynatmayı kapatmak için izleyeceğiniz yollar basittir. İsterseniz dizilerde otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu ayarları değiştirebilirsiniz. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızdan Netflix sayfasına giriniz. Kullanıcı profillerinin olduğu sayfada karşınıza çıkan “profilleri yönet” sekmesine tıklayınız. Seçim yapmak istediğiniz profilin üzerine tıklayarak seçiniz. Çıkan menüde “otomatik oynatma kontrolleri” başlığı göreceksiniz. Bu başlığın altında iki seçenek vardır.

Dizilerde otomatik oynatmaya onay vermek

1-) “Dizi izlerken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneği vardır.
2-) Bu seçeneğin başında bir kutucuk vardır.
3-) Seçenekteki o kutucuğa tıklarsanız ve tik işareti (✓) bırakırsanız.
4-)İzlediğiniz dizilerde bölüm sonu geldiğinde otomatik olarak diğer bölüme geçilmesini kabul etmiş olursunuz. Otomatik oynatmaya onay vermiş olursunuz.

Dizilerde otomatik oynatmayı kapatmak

“Dizi izlerken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneğinde eğer kutucuğun içine tekrar tıklayıp seçili olan tik işaretini (✓) kaldırırsanız izlediğiniz dizilerde bölüm sonuna geldiğinizde Netflix sizi otomatik oynatma ile bir sonraki bölüme yönlendirmez ve bir sonraki bölüm sayfanızda açılmaz ve kapatma gerçekleşir.

İçerik aramalarında otomatik oynatmaya onay vermek

Otomatik oynatma kontrolleri başlığının altındaki ikinci seçenek ise içerik aramalarındaki otomatik oynatma ile ilgilidir. Bir diğer deyişle tanıtım, fragman, ön gösterim gibi düşünebilirsiniz. Netflix dizi ve film platformunda bilindiği üzere çok geniş bir içerik söz konusudur. Hepsini izleyebilmek mümkün olmadığı gibi o an izlemek istediğiniz film veya diziyi seçmek de bazen hayli vakit alabilir. Bu nedenle Netflix sisteminde sizin daha önce izlediğiniz filmlere göre benzer film ve dizi içeriklerini karşınıza çıkarmaktadır. Zamanınızı daha iyi kullanmanız için Netflix size filmlerin üzerine geldiğinizde kısa bir otomatik oynatma ile doğru tercihe ulaşmanızı sağlamak istemektedir.

1-) Otomatik oynatmanın açık olması içinde Otomatik oynatma kontrollerinin altında “içeriklere göz atarken ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” seçeneği ve seçeneğin yanında da yine bir kutucuk vardır.
2-) Kutucuğa tıklayıp tik işareti (✓) bırakarak içerik ararken film veya dizilerin üzerine gelip tıklamadan beklediğinizde film veya dizilerin tanıt

ımı olan kısa özetine onay vermiş olursunuz.
3-) Eğer onayı kaldırıp tik işaretini (✓) kaldırırsanız da film ve dizi tanıtımları artık arama kısmında otomatik olarak açılmaz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: