Renk seçin:


Netflix aboneliği nasıl iptal edilir?

Netflix aboneliği nasıl iptal edilir?

Popüler film izleme platformu Netflix’e üye olmak kadar üyelik iptali aslında oldukça kolay bir işlem. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan, Android ve iPhone telefonlarınızdan Netflix üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan Netflix üyeliği nasıl iptal edilir?

1) Bilgisayarınızdan Netflix internet adresinize giriniz.

2) İsminize veya kullanıcı adınıza bağlı oturumunuzu açınız.

3) Oturumunuzu açtıktan sonra profil fotoğrafına tıklayın ve hesap seçeneğine tıklayınız.

4)Hesap seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza “Üyelik ve Ödemeler” başlığının altında “Üyeliği iptal et” butonu çıkacaktır.

5) Üyeliği iptal et seçeneğine tıkladıktan sonra “Artık izlemek istemiyor musunuz” ve “Bizimle kalın” diye iki seçenek çıkacaktır.

6) “Bizimle kalın” seçeneğinde daha uygun fiyatlı seçenekler sunarak üyeliğinize devam etmenizi sağlamak istemektedirler.

7) “Üyeliği iptal etmek için artık izlemek istemiyor musunuz?” seçeneğinden “iptal işlemini tamamla” yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir.

8) İptal işlemini tamamla seçeneğini tıkladıktan sonra Netflix’i neden iptal etmek istiyorsunuz diye son bir soru soruluyor. O seçeneklerden herhangi birini seçip tamam butonuna tıklayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonlardan Netflix üyeliği nasıl iptal edilir?

1) Telefonlarınızdan Netflix uygulamasını açınız ve isminize veya kullanıcı adınıza bağlı oturumunuza tıklayınız.

2) Telefonunuzun sağ al köşesinde “daha fazla” seçeneğini göreceksiniz. Daha fazla seçeneğine tıklayınız.

3) Açılan ekrandan hesap seçeneğine tıklayınız. Telefonunuz sizi Netflix internet adresine yönlendirecektir.

4) Çıkan ekranda “üyeliği iptal et” butonuna tıklayınız ve ardından gelen “iptal işlemini tamamla” seçeneğini tıklayınız.

5) Son olarak neden üyeliğinizi iptal ettiğiniz ile ilgili seçeneklerden herhangi birini seçin ve tamam butonuna tıklayınız. Böylelikle üyeliğiniz iptal edilecektir. Bir hatırlatma telefonlarınızdan uygulamayı kaldırmak veya silmek Netflix üyeliğinizi iptal etmez. Bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir.

iPhone telefonlarınızdan Netflix üyeliği nasıl iptal edilir?

Telefonunuz eğer iPhone ise yukarıda anlatıldığı gibi iptal edebilirsiniz. Eğer faturalandırmayı iTunes yolu ile yaptıysanız. Telefonunuzdan ayarlara girip iTunes veya App Store bölümüne girin ve aboneliklere tıklayıp, Netflix simgesini seçin, çıkan ekranda “aboneliği iptal et” butonuna tıklayınız ve onayla butonuna basınız.

Netflix ücretsiz deneme iptali

Bilgisayar ve telefonlarınızdan yukarıda anlatıldığı gibi Netflix ücretsiz üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Ancak tek farkı üyelinizi faturalandırma işleminden en az 24 saat önce sonlandırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde faturanız kesilir ve fatura

ödemek zorunda kalırsınız. Ücretsiz üyelik iptalinizi gerçekleştirdiğiniz tarihten üyeliğinizin biteceği tarihe kadar da Netflix hesabınızdan film ve dizileri izlemeye devam edebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: