WordPress Nedir ?

WordPress  Nedir ?

.WordPress dünyanın en popüler blog platformudur. Ayrıca ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. WordPress ile kendi profesyonel blogunuzu kurarak yönetebilirsiniz.

Bu platform çok popüler olduğu için hakkında bir çok kaynak bulabilirsiniz ayrıca yüz binlerce eklenti ve yüz binlerce temaya ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra Premium olarak daha profesyonel temalara ve eklentilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca wordpress sistemleri için yazılmış hazır botlar ile siteniz kendi kendini güncel tutabilmektedir.

Sürekli güncellenen bir sistem olduğundan dolayı sürekli güncel tutulmaktadır ve sürekli yeni özellikler eklenmektedir. Şuan en son sürümü 4.9.1’dir.

Sitenize kurulumu da çok kolaydır.Eğer kullandığınız hotsunuzda Softaculous özelliği var ise tek butona basarak sitenize wordpress kurulumu yapabilirsiniz.Eğer bu özellik yoksa endişelenmeyin yine çok kolay bir şekilde bunu yapabilirsiniz tek ihtiyacınız olan bir veritabanı oluşturmanızdır.Daha sonra kurulum dosyalarını sitenizin ana dizinine attıkdan sonra site adresinize girdiğinizde sizi kurulum sayfası karşılayacaktır.Türkçe dil desteği olduğu için çok kolay şekilde kurabilirsiniz.

Etiketler: ,

Reklam

Yorum Yaz